Almond Catering na Kraków International Green Film Festival

Byliśmy tegorocznym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych (KIGFF). Był to niezwykle intensywny czas, który pozwolił na dzielenie się wiedzą i „zielonymi” wartościami. Uczestnicy festiwalu spróbowali pyszności z naszego ekologicznego baru, a trwającą kilka dni imprezę zwieńczyła gala finałowa, na którą dostarczyliśmy zdrowe dania i przekąski.

Menu

Festiwal miał charakter plenerowy, a jego uczestnicy brali udział w różnych aktywnościach, dlatego postawiliśmy na potrawy łatwe w spożyciu: burgery, falafele i wrapy. Bazą były warzywa i owoce od lokalnych dostawców. Wykorzystaliśmy również produkty pochodzenia ekologicznego. Skład każdego dania był niezwykle prosty, a dodatki typu sosu przyrządzaliśmy sami, według autorskich receptur. Nie zabrakło rzemieślniczych lodów. Były owocowe sorbety, ale również lody na jogurcie, kefirze i śmietance.

Nieco inaczej wyglądało menu na galę finałową. Tu królowały przekąski w postaci finger food. Zaproponowaliśmy tartinki (z hummusami i pastami warzywnymi) z miksem sałat, minisałatki z falafelem, miniburgery w wersji wegetariańskiej (z buraka i marchewki), koreczki oraz ciasto marchewkowe.

 

Ślad węglowy

Każde z naszych dań miało wyliczone ślad węglowy. Informacje opracowała Małgorzata Wernicka, Carbon Footprint Specialist z SGS POLSKA. Plakaty umieszczone na stoisku informowały, jaka była całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych produkcją określonych produktów spożywczych z menu. Dało to możliwość świadomego wyboru posiłku.

 

Ekologiczny plastik

Na naszym stoisku wykorzystywaliśmy kubki z kwasu polimlekowego (PLA). Wyglądem przypominały prawdziwy plastik i doskonale spełniały jego funkcje, jednak wykonane były z w pełni odnawialnych i kompostowalnych surowców ekologicznych. PLA to polimer pochodzenia naturalnego. Jest biodegradowalny i produkowany z kukurydzy lub trzciny cukrowej, które przetwarzane są na biopolimer nazywany bioplastikiem. Dzięki współpracy z krakowskim MPO zużyte kubki wrzucone do specjalnych pojemników zostały poddane recyklingowi. W naszych przyjaznych dla środowiska kubkach serwowaliśmy domową lemoniadę ze świeżych cytrusów, słodzoną miodem z certyfikowanych ekologicznie pasiek.

 

Zobacz wydarzenie w naszych realizacjach