5 powodów, dla których warto zamówić śniadanie do biura

Najczęściej zamawiany posiłek do biura to lunch. Czasami znajdzie się jeszcze czas na przekąski do kawy. Coraz więcej firm decyduje się jednak na organizację wspólnych śniadań. Czy organizacja śniadania w firmie niesie ze sobą faktyczne korzyści? Postaramy się was przekonać, że owszem.

 1. Nowy wymiar motywacji

Gdy pracownicy mogą wybierać porę, o której chcą przychodzić do biura, zwykle robią to później niż wcześniej. Jeżeli zależy ci na tym, by były to jednak pory wcześniejsze – firmowe śniadanie jest odpowiedzią. Nic bowiem tak nie motywuje do wcześniejszego wstawania jak świadomość, że ktoś czeka na ciebie z pysznym śniadaniem. Z punktu widzenia pracodawcy może być to jedna ze skuteczniejszych metod motywacyjnych. Podobnie w sytuacji, gdy wcześnie rano odbywają się nieobligatoryjne spotkania, na których jednak chciałbyś widzieć większość, jeżeli nie wszystkich, pracowników. Zamówienie śniadania pozytywnie wpłynie na atmosferę takich spotkań i sprawi, że twoi pracownicy zaczną przychodzić do biura z większym entuzjazmem.

 

 1. Chwila na regenerację

Okresy pełne napięć, wzmożonego zaangażowania zespołu, pracy nad trudnym projektem zdarzają się często. Brakuje wówczas przestrzeni na swobodną rozmowę, oderwania się od trudnych tematów. Rozpoczęcie dnia od wspólnego śniadania pomaga zmienić nastawienie do czekających nas obowiązków. Niektóre firmy z chęcią wprowadzają zwyczaj wspólnego przygotowywania śniadań. Zamówienie zaufanego cateringu ma jednak tę przewagę, że odciąża z organizacji zadania i pozwala się cieszyć samymi korzyściami ze wspólnego posiłku. Na stole mogą pojawić się dania, które nie zawsze można przygotować w biurze oraz menu inspirowane kuchniami świata, które będzie miłym porannym zaskoczeniem.

 

 1. Pogłębienie relacji

Śniadanie czy brunch są posiłkami mniej formalnymi niż obiad. Sprzyjają nawiązywaniu kontaktów i pogłębieniu często powierzchownych, służbowych relacji, a dobra atmosfera w pracy to jeden z ważnych czynników wpływających na przywiązanie pracowników do firmy. Spędzając czas przy wspólnym śniadaniu, macie szansę zbudować prawdziwy zespół.

 

 1. Promowanie zdrowych nawyków żywieniowych

Z badań na temat nawyków żywieniowych Polaków w ostatnich latach wynika, że śniadań nie jedzą najczęściej osoby aktywne zawodowo, w wieku od 35 do 44 lat. Tłumaczą to zwykle brakiem czasu lub brakiem apetytu. Śniadania firmowe to również forma zadbania o zdrowie a tym samym efektywność swojego zespołu. Pokaż, że zależy ci na osobach, które pracują razem z tobą i zamów dla nich śniadanie pełne zdrowych i pożywnych propozycji.

 

 1. Pozytywny start

Z rana zwykle mamy więcej energii niż w ciągu dnia. Dlaczego nie wzmóc tego efektu i wystartować w dzień z całym impetem? Zdecydujcie się na regularne zamawianie śniadań do swojego biura i zobaczcie, jak wpłynie to na jakość waszego czasu!

Jeżeli spróbujecie raz, szybko może okazać się, że firmowe śniadania staną się częścią waszej kultury organizacyjnej. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nieustannie poszerzamy naszą ofertę. Do ulubionych śniadań naszych stałych klientów należą:

 

 • śniadania polskie
 • śniadania angielskie
 • śniadania wiedeńskie
 • śniadania francuskie
 • śniadania amerykańskie
 • śniadania wegetariańskie
 • śniadania wegańskie

 

Macie ochotę na coś specjalnego? Wystarczy zadzwonić!